29 Ocak 2010 Cuma

Kurdele nakışı havlular

Kurdele nakışı birkaç havlu örneği. Yıllar önce kurdele nakışını yeni öğrenirken yapmıştım . Genelde organze kurdele kullanıldı bu havlu örneklerinde.

28 Ocak 2010 Perşembe

Yapma çiçeklerden masa örtüsü
Yapma çiçeklerden gölge işi masa örtüsü :) iş daha yarım ama nasıl yapıldığını anlatması için ekliyorum. Tafta kumaşı yüzüne doğru katlayıp içine parçaladığımız yapma çiçekleri yerleştiriyoruz. Üzerine organze kumaşı yerleştirip çiçekleri boncuklarla tutturuyoruz.Kenarını boncuklarla sabitliyoruz.Bu örtülerin değişik versiyonlarını çalışıyoruz sanırım çok farklı olacaklar.


26 Ocak 2010 Salı

Yapma çiçeklerden takılar 2

Takılara bahar gelmiş :) rengarenk çiçekler kolda ve boyunda harika durur .
Yapma çiçeklerden takılar 1
Nette dolaşırken rastladığım harika takılar yapma çiçekler kullanılmış. Bizim yapma çiçeklerle yaptığımız örtü çalışmalarına benzettim :)16 Ocak 2010 Cumartesi

CanvasworkNette gezerken canvaswork diye bir iş gördüm aaaa bu benim canım arkadaşımın daha çocukluğumuzda yaptığı bir işleme çeşidi :) Hatta kayınvalidemin çeyizinden varmış öyle bir örtü.Belki bir işine yarar diye vermişti bana .Eskiler bilir duvarkarşılığı veya askıaltı denirdi onlara tüüüh yaşımızda çıktı meydana :)))
Eski işler yeniden dizaynlarla yatakörtüsü,yastık,masaörtüsü,oda takımı vs oluyor bence iyide oluyor .

9 Ocak 2010 Cumartesi

Yapma çiçeklerden sehba örtüsü


Yine hazır çiçekler kullanılarak yapılmış farklı bir sehba örtüsü. İpekli kumaşı yüzüne doğru kıvırıp iç tarafına organze kumaş yerleştiriyoruz.Çevresini incilerle sağlamlayıp üzerine çiçek ve yaprakları monte ediyoruz.

8 Ocak 2010 Cuma

Yapma çiçeklerden yatak örtüsü.


Hani şu bildiğimiz vazodaki çiçekleri alıp bir güzel söküyoruz.Ortalarına uygun renkte boncuk dikiyoruz .Altına elyaf koyup astarlıyoruz . Alın size çiçek bahçesi gibi bir yatak örtüsü :) Aynı teknikle elyaf koymadan masa örtüsüde yapılabilir .

5 Ocak 2010 Salı

Boncuk isi havlu kenarlari


Boncuklarla süslenmiş havlu kenarları.Hem yapımı basit hemde çok güzel duruyorlar.

Brezilya nakisi havlu


Brezilya nakışından havlu kenarları .Biraz zahmetli ama çok hoş bir nakış türü olan brezilya nakışı farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.Bu havlu kenarlarıda buna güzel birer örnek.